zabawki dla chłopców

Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla chłopca w zależności od jego wieku

Zabawka to dla dziecka coś więcej niż tylko zabawa. Jest to pierwszy prawdziwy przyjaciel, który wprowadza je w otaczający świat. A wybór przyjaciół powinien być dokonywany w sposób odpowiedzialny.

Zabawki dla chłopców

Większość rodziców uważa, że prawie rocznemu chłopcu powinno się kupować “męskie” zabawki czy pistolety i samochody. Ale mężczyzna to nie tylko wojownik, to także budowniczy, a w przyszłości łagodny mąż i ojciec.

Człowiek, czy to mężczyzna, czy kobieta, jest istotą holistyczną i harmonijną, dlatego nie ma sensu przeciwstawiać sobie takich cech, jak intelekt i emocje. Różne zabawki dla chłopców np. z księgarni Tania Książka połączone wspólną zabawą dają możliwość wszechstronnego rozwoju. A przy wyborze zabawki należy kierować się przede wszystkim wiekiem, a nie płcią.

Pierwsza zabawka dla chłopca

Dla dziecka zabawka jest źródłem informacji i rozwoju zmysłów (wrażliwości dotykowej, słuchu, umiejętności motorycznych i wzroku). Podczas zabawy dziecko zdobywa nową wiedzę i umiejętności motoryczne oraz rozwija swój intelekt.

Na bardzo wczesnym etapie rozwoju, a później do trzeciego roku życia, nie ma sensu dzielić zabawek na “chłopięce” i “dziewczęce”. W wieku poniżej roku najlepszymi zabawkami dla dziecka będą jasne grzechotki, dzwoneczki, różne piszczałki, gwizdki, gwizdki. Później, gdy dziecko podrośnie, zacznie raczkować, a nawet trochę chodzić, zainteresują je zabawki imitujące różne dźwięki, piramidki i kostki, a także różne miseczki, które można układać według wielkości i koloru.

Od 2-2,5 roku życia dzieci chcą zrozumieć, jak działają różne rzeczy i jak się je uruchamia. Powtarzają wszystko po dorosłych. Ich ulubionymi zabawkami w tym czasie są wszelkiego rodzaju lalki, postacie z kreskówek i filmów, domki zabawkowe, telefony, meble i inne przedmioty, które pomagają im stworzyć swój własny mały świat, tak jak dorośli.

Dlaczego warto świadomie wybrać zabawkę dla chłopca?

Ulubiona zabawka może pomóc dziecku przetrwać stresującą sytuację: wizytę w przychodni, przyzwyczajenie się do przedszkola, przeprowadzkę do nowego mieszkania.

Możliwość komentowania Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla chłopca w zależności od jego wieku została wyłączona